Yaratıcı Yazarlık eğitimi bursluluk başvuruları başladı! Sen de sınava gir ücretsiz eğitim alma şansı yakala!

Yazarlık kursuna katılmak isteyen kişiler öykü yazarlığı, senaristlik eğitimi, roman yazmak …vb. bir çok konuda eğitim almak dolayısıyla yazmak isteyebilir. Fakat bazen nereden başlayacağını bilemez.Yaratıcı yazarlık kursunda önce “yazmaya” bir başlangıç yapacağız. Daha sonra bol bol pratik yaparak yazmaya devam edeceğiz. Bunu yaparken yaratıcı yazarlık atölyemizde tiyatro, resim, fotoğraf…vb. sanatın bir çok dalından yararlanan atölyeler gerçekleştireceğiz.  Yaratıcı Yazarlık Kursu, Kısa öykü yazarlığı, roman yazarlığı ve senaryo yazarlığı konusunda ilerlemek isteyen herkes için tasarlanmıştır. Bu kursta iyi yazarların unutulmaz karakterlerle doldurulmuş, açıklayıcı bir stille yazılmış, destekleyici bir hikâye oluşturmak için kullandığı yazım tekniklerini öğreneceksiniz. İster elinizde bitmiş bir romanınız olsun, ister uzunca bir süredir yeşermeyi bekleyen bir fikir, bu eğitim size amacınıza ulaşmak için araçlar sunacak.

Senaryo yazmak isteyene amerikan veya fransız tekniğini öğretmeyeceğiz. İmla kurallarını burada öğretmeyeceğiz. Burada karakter yaratmak, hikaye kurgusu oluşturmak, dramaturji, hikaye oluşturuken yapılan hatalar, betimle oluşturmak…vb. her alanda kullanılabilecek temel bilgiler üzerine pratikler yapacağız. Yaratıcı Yazarlık Eğitimi sıradan bir senaryo yazarlığı eğitimi olmaktan çok öykü yazmak temeline dayanan ve sonrasında senaryo yazarlığına, roman yazarlığına ya da metin yazarlığına evrilebilecek bir yazı atölyesidir.

Dosi Sanat film yapım ve oyunculuk bölümü öğrencileri ile beraber kolektif çalışmalar yürütülebilecek alanlar oluşturan yaratici yazarlik kursu ile senaryo yazma teknikleri sayesinde hikayelerinizi sanat eserlerine dönüştürebileceksiniz.

Yazarlık eğitiminde hikaye oluşturmak, olay dizimi, karakter yaratımı, dramatik yapılar, öykü yazımı, senaryo yazımı derslerini göreceksiniz.

Yazarlık Kursu boyunca her öğrencimiz bir çok hikaye yazacak.

Film Yapım ve Video Kurgu

Özel işler dışında en pahalı sanat sinemadır. Tüm sanatları içinde barındırıp kendi dilini de ortaya koyan çok yönlü bir sanat akımıdır sinema. Bir filmi, bir fikri görselleştirebilmek için öncelikle yazımı ve analizi bilmek gerekli. Bu yüzden yazarlık sınıfımızla birlikte etkileşimli halde ilerleyeceğiz. 

Bir sinema filmi, bir reklam, bir dizi, bir roman, bir öykü… bunların hepsinin derdi aynı. Karşı tarafa mesajınızı iletmek. Görsel olan taraflarda da yılların birikimiyle oluşturulmuş ortak bir dil var. Bu ortak dili birlikte çözmeye çalışacağız. Bunun yanında elimizdeki ekipmanlar neyse onunla çalışma öğreneceğiz. Tarihte başyapıt sahibi yönetmenlerin bir çoğu en fazla kaşeleri alan yönetmenlerden daha çok elindeki imkanları, bütçeyi en iyi şekilde kullanmış ve hikayesini ölümsüzleştirmiş yönetmenlerdir. Yönetmen aslında yönetmekten gelir. Hayalinizdeki projeyi yönetebilmek için pratik yapmanız gerekmektedir. Sadece teorik olarak film yapımı görmekten çok, tüm yanlarıyla pratikler elde ederek sahada filmciliği öğreneceğiz.

Eğitimin sonunda grubun enerjisine göre klip, belgesel, kısa film…vb. alanlardan en az bir tanesinden kolektif biçimde bir ürün vereceğiz.

Bu eğitimi ücretsiz alabilmek için;

Sınav tek aşama mail üzerinden yapılacak. Sınava katılmak isteyenler dosisanat@gmail.com adresine mail atabilirler. Ya da aşağıdaki linkten kayıt olabilirler.

KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYIN!