Temel Oyunculuk ve Kamera Önü Oyunculuk sınıflarımıza başvurular başladı! (Kontenjan sınırlıdır)

Oyunculuk (Çıraklık) eğitimimizin BURSLULUK sınavlarını kaçırma! Son başvuru tarihi 15.09.2023.

Bir tirad, bir şarkı ve ritm sınavına tabi tutulacaksınız. Sınavı kazananlar 1 eğitim öğretim yılı boyunca ücretsiz eğitim alacaklar. Sınav 3 aşamalı olacak. 1. aşama mail üzerinden başvuran kişilere birkaç soruluk bir sınav yapılacak. Soruların olduğu 1. aşamayı geçenler 2. aşama tiradlarını canlandıracak (tür olarak katılımcının tercihine bağlıdır) 3. aşamada ise istediği bir şarkıyı seslendirecek. Ses ve ritm sınavı ile 3 aşama tamamlanmış olacak. Bursluluk sınavı için başvurular dosisanat@gmail.com adresine yapılacak.

Temel Oyunculuk ve Kamera Önü Oyunculuk sınıflarımıza başvuru adresimiz
info@dosisanat.com adresidir.


-Temel Oyunculuk ve Kamera Önü Oyunculuk sınıfı
-Oyunculuk (Çıraklık sınıfımız ücretsizdir ve sadece sınavla giriş kabul ediyoruz)

Temel Oyunculuk ve Kamera Önü Oyunculuk

İlk dönem temel oyunculuk eğitimi üzerine dersler işlenecek. Oyunculuk yaklaşımları, doğaçlama tiyatro, sahne kullanımı…vb. derslerle oyunculuğa ilk adımımızı atacağız. Oyunculuk atölyelerimizde ilk önce oyuncunun birinci enstrümanı olan bedenimizi tanıyacağız. Beden farkındalığımız sonrası gözlem yapma yetimizi ölçeceğiz. Kendi karakterimizi, duyularımızı tanıyacağız ki farklı karakterlere girebilelim. Diksiyon dersi ile vurgu ve tonlamımızı düzelteceğiz. Bu konularla tiyatro eğitimi temelli eğitimlerimizi aldıktan sonra 2. dönem derslerimiz başlayacak.

Kamera Önü Oyunculuk eğitimi denince aslında yanlış bir anlaşılma oluyor. Açıkçası Dosi Sanat olarak verdiğimiz oyunculuk eğitiminde “İtalyan sahne, kamera önü, sokak…” vb. oyunculuk şeklinde vermiyoruz. 1 tane oyunculuk eğitimi vardır. Bu eğitimi alan kişi kamera önünde de oynar, sahnede de oynar, sokakta da oynar. Fakat her yerin kendine özgü bazı püf noktaları vardır bunu öğrenmesi yeterlidir. Kamera Önü Oyunculuk yerine Kamera Önü Pratikliği diyebiliriz. 2. dönem fiziksel tiyatro, kamera önü pratikleri, sokak pratikleri gibi farklı daha özel alanlarda teorik ve pratik eğitime tabii olacaksınız.

Oyunculuk (Çıraklık)

Bu eğitim bursluluk sınavıyla seçilen adaylarla olacak ücretsiz bir eğitim. Gerçekten oyuncu olmak isteyenleri hedeflediğimiz bir eğitimdir. Bu sürede elbet tam zamanlı bir konservatuar eğitimi beklenemez. İki eğitimimizde de size bazı yerler gibi kurs sonrası hemen tamamlanmış bir “oyuncu” olmanızı vaat edemeyiz. Fakat oyunculuk alanının temellerini güçlü köklerle atmış olacağınızı rahatlıkla söyleyebiliriz.

Eğitim Anlayışımız

Dosi Sanat olarak oyunculuk eğitiminde düşüncemiz en başta istekli olmaktır. Yetenek sonra gelir. Gerçekten istekli olan dolayısıyla çalışan başarır. İnternette tiyatro kursları, kamera önü oyunculuk eğitimi, oyunculuk kursu gibi birçok başlıkta eğitim bulabilirsiniz. Birçok değişkenden dolayı oyunculuk kursları fiyatları da farklılık gösterebilir. Her kurumun kendine göre bir oyunculuk okulu ve oyunculuk eğitimi vardır. Niyetimizi oyunculuk dersleri veren meslektaşlarımızı kötülemek değil. Diğer oyunculuk okulları ile aramızda ki fark nedir onu göstermek.

Öncelikle tiyatro eğitimi, oyunculuk eğitimi gibi bir ayrım yapmıyoruz. Bize göre tiyatro eğitimi farklı kamera önü oyunculuk eğitimi farklı gibi bir ayrım yok. Tabi ki farklar ve püf noktalar kendi içlerinde vardır. Ancak oyunculuk eğitimi alan bir oyuncu kamera önünde, italyan sahnede, sokakta, ortada…vb. her alanda oynar. Tabi ki her alanın kendine göre nüansları vardır. Ancak bunu apayrı bir şeymiş kamera önü oyunculuk eğitimi ve tiyatro eğitimi gibi ayırmanın doğru olduğunu düşünmüyoruz. Bizim için iyi oyuncu “yönetmenin istediğini veren” oyuncudur. Verdiğimiz oyunculuk eğitimi de bu doğrultuda ilerlemektedir. Yönetmen büyük oynanmasını mı, küçük oynanmasını mı, metin de olmayan doğaçlamalar yapmasını mı, oyuncunun metin üzerine düşünmesini mi ister… Yönetmen ne isterse veren oyuncu, oyuncu iyi oyuncudur.

Son yüzyıldır özellikle sinemayla beraber oyunculuk eğitimi dendiğinde, sözden çok bedene dayalı bir eğilim söz konusudur. Verdiğimiz oyunculuk dersleri içinde fiziksel tiyatro, pandomim eğitimleri de önemli bir yer kaplar. Metne soru sorarak oyuncunun çıkarım yapması için dramaturji, yaratıcılığını körükleyen doğaçlama eğitimleri de verdiğimiz oyunculuk kursu içindedir.

Ayrıca sadece oyuncu değil insanda yetiştirdiğimizin bilincinde olarak, oyuncu/oyuncu adaylarımızla birlikte sosyal sorumluluk projeleri de gerçekleştirmekteyiz.

Yazıdan da anlaşılacağı üzere samimiyet birincil önceliğimiz. Bu eğitim, oyunculukla ilgili ilk tecrübeniz mi bilmiyoruz… fakat eğer eğitimden sonra gerçekten bir şeyler katmayı başarabildiysek, bu eğitim oyunculuk eğitiminizde son olmayacak.

Oyunculuk (Çıraklık), Temel Oyunculuk ve Kamera Önü Oyunculuk 9 aylık eğitim içeriğinden bazı konular;

 • İletişim Becerileri
 • Beden Çalışmaları
 • Oyunculukta Gözlem
 • Sahne Doğaçlaması ve Sahnede Doğaçlama
 • Rol, Mimik
 • Fiziksel tiyatro
 • Diksiyon ve Hitabet
 • Seste karakter yaratmak
 • Fotoğraf – Sinema Kadraj bilgisi
 • Yönetmen – Set Ekibi – Oyuncu İlişkisi
 • Dramaturji
 • Film ve Oyun Analizi

Kamera Önü Çekim

 1. dönemimiz tamalandığında 1 adet auidition çekiminiz ve fotoğraf çekiminiz olacak. Birlikte internet dizisi/youtube videosu/kısa film gibi kamera karşısında çekimlerden proje uygunluğuna bağlı olarak birini veya birden fazlasını yapıyoruz.

Etkinlik

Bu etkinlik süresince hem Dosi Sanat olarak bizlerin yapacağı etkinlikler (eğitim gidişatına göre sergi/gösteri/sosyal sorumluluk…vb.) olacak. Hem de bizim katılacağımız (müze/sanat galerisi/tiyatro oyunu…vb.) etkinlikler olacak.

             Hem gidilecek etkinlikler, hem üretilecek projeler, hem verilecek ödevler…vb. birlikte geçireceğimiz süreyi en verimli şekilde kullanacağımız bir süre olacak. Sen de aramıza katıl ve oyunculukta birlikte bir yol kat edelim.

Oyunculuk sınıflarımız 18 yaş ve üstü içindir.

KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYIN!