Çocuklar için yaratıcı drama kurslarımızın kayıtları başladı. Çocuklar için drama kursu fiyat ve içerik bilgisi için hemen arayın. Detaylı bilgi için sizleri sanat merkezimize bekliyoruz.

Çocuklar için yaratıcı drama eğitiminde 6-8 ve 9-12 yaş 2 sınıfımız olacak. 4,5+4,5 2 dönem toplam 9 aylık bir drama kursu olacak. 

Bizler çocuklara yaratıcı drama eğitimi verirken ebeveynlerle işbirliği içinde olmamız gerektiğini düşünüyoruz. İşbirliğinde olmamız için birbirimizi anlamamız ve birbirimize inanmanız gerekli. Bu yüzden dönem başında “320 Saatlik MEB onaylı (Tezli) Yaratıcı Drama Eğitmenliği/Liderliği Programı” ‘ndan mezun yaratıcı drama lideri öğretmenlerimizle sanat merekezimizde gerçekleştireceğimiz “Çocuk Eğitimi ve Yaratıcı Drama” isimli seminerimize ebeveynlerden birini mutlaka bekliyoruz. Çocuklarımızın drama eğitiminde devam eden süreçte kurs dışında da eğitim sürecini destekleyecek şekilde neler yapmamız gerektiği konusunda anlaşmamız gerekli.

Çocuklar için yaratıcı drama kursları bir çok yerde var. Drama eğitimini hakkını vererek yapanlar da var. Çocuklar için tiyatro kursu ile çocuklar için drama kursu aynı şey değildir. Ancak bu ikisini bir tutan eğitim yerleri de var. Yaratıcı drama ile tiyatro birbirinden farklı iki alandır. Öğretim yöntemlerinde yaratıcı drama ve tiyatro birbirlerinden yararlansa da amaçları ve sonuçları farklılıklar gösterir. Çocuk tiyatro eğitimi vermiyoruz aslında. 

Çocuklar için de, büyükler için de yaratıcı drama yöntemi ile eğitim önemlidir. Çünkü insan yaparak yaşayarak öğrenir. Yaratıcı drama yöntemi ile olan bu eğitim de bunu karşılar. Tam karşılığını vermese de akılda kalıcılığı açısından her daim söylediğim bir söz varsır “tiyatro sahneye, yaratıcı drama hayata hazırlar” 

Biz hem tiyatro, hem yaratıcı drama alanında çalışmaktayız. Çocuklar için yaratıcı drama eğitimimizde, yaratıcı drama yöntemiyle;

-İletişim

-Ekip çalışması

-Kendini ifade etme

-Özgüven

-Empati…vb.

konularda kazanımlar vermek hedefimiz. Katılımcılarımızın hayattaki başarılarını etkileyecek bir eğitim vermeye çalışıyoruz.

Çocuklar için yaratıcı drama eğitimlerimizi Dosi Sanat ve Senfoni Sanat Merkezi birlikte veriyoruz.

KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYIN!