Yaratıcı Yazarlık

Yaratıcı Yazarlık Kursu, üç ana yazım türünü kapsar: kısa öykü, öyküleyici makale (essay) ve anı.Kısa öykü yazarlığı, roman yazarlığı ve senaryo yazarlığı konusunda ilerlemek isteyen herkes için tasarlanmıştır. Bu kursta iyi yazarların unutulmaz karakterlerle doldurulmuş, açıklayıcı bir stille yazılmış, destekleyici bir hikâye oluşturmak için kullandığı yazım tekniklerini öğreneceksiniz. İster elinizde bitmiş bir romanınız olsun, ister uzunca bir süredir yeşermeyi bekleyen bir fikir, bu eğitim size amacınıza ulaşmak için araçlar sunacak.

Yaratıcı Yazarlık Eğitimi sıradan bir senaryo yazarlığı eğitimi olmaktan çok öykü yazmak temeline dayanan ve sonrasında senaryo yazarlığına, roman yazarlığına ya da metin yazarlığına evirilebilecek bir yazı atölyesi dir.

CDS Film Akademisi film yapım kursu ve oyunculuk bölümü öğrencileri ile beraber kolektif çalışmalar yürütülebilecek alanlar oluşturan yaraticiyazarlik kursu ile senaryo yazma teknikleri sayesinde hikayelerinizi sanat eserlerine dönüştürebileceksiniz.

Yazarlık Okulu kurucu eğitmenimiz Cenk Şen yönetiminde oluşturulan ders programı ile 16 haftada hikaye oluşturmak, olay dizimi, karakter yaratımı, dramatik yapılar, öykü yazımı, senaryo yazımı derslerini göreceksiniz.

Yazarlık Kursu boyunca her öğrencimizin en az 6 en fazla 10 hikaye yazacaktır.

Bir senaryo yazmak için başlangıç noktası gözlemlemek ve sonrasına gözlemlenenleri anlatmaktır. İşte bu noktada Senarist, Yönetmen ve Yapımcı Ezel Akay düzenleyeceği atölye ile yazar adaylarımıza yazımın temeli konusunda eğitim verecektir.

Eğitim Süresi

16 Hafta / 64 Saat / Haftada 1 gün eğitim

Eğitmenler

Cenk Şen – Senarist, Yönetmen

Ezel Akay – Senarist, Yönetmen, Yapımcı