Film Akademisi (Film Yapım ve Kurgu Eğitimi)

Kapsamlı bir sinema eğitimi içerisinde bir filmi var edecek tüm aşamalarda bilgi edinmek gerekir. Senaryo yazımı, film hazırlık aşamaları, film prodüksiyon yani film yapım ve prodüksiyon sonrası aşamalarını içeren post prodüksiyon konularında eğitim alacağınız bir film okulu hazırladık.

CDS Sinema Okulu, sadece bir yönetmenlik kursu olmaktan ziyade görüntü yönetmenliğinin temeli olacak, ışık, kompozisyon ve kamera eğitimini, ses, ışık ve sanat yönetimini, sinema tarihi, film analizleri, senaryo yazımı, film yapım aşamaları gibi pek çok dersi barındıran bir Sinema Atölyesi dir.

Bu eğitim sonunda kendi filminizi yapabileceğiniz tüm aşamalara hakim olacaksınız. İster tanıtım filmi çekimi ister kısa film çekimi, isterseniz de bir sinema filmi çekimi yapabilmeniz için bir yönetmenin bilmesi gerekenleri teorik temelli ve pratik ağırlıklı olarak öğreneceksiniz. Yani sıralarınızda yazı yazıp, kuram öğrenmenin haricinde, hikayeler üretecek, programlamasını yapacak, kameralarınız ile sahaya çıkıp çekim yapıp kurgulayacaksınız.

İşte tüm bu nedenlerle biz Sinema kursumuza, bir kısa film kursu ya da kısa film atölyesi demekten ziyade bir Film Akademisi ya da bir Sinema Akademisi demeyi tercih ediyoruz.

Tüm bu aşamalarda Sinema ve Televizyon sektörünün deneyimli isimlerinden eğitim alacaksınız. Yönetmenlik eğitimi konusunda öğrencilerimize sektörel deneyimlerini de aktaran eğitmenlerimiz sayesinde Kocaeli’nin ilk Yönetmenlik Okulu olarak öğrencilerimiz ile hikayeler anlatmaya devam ediyoruz.

Eğitim Süresi

  1. Program 30 Hafta / 144 Saat / Haftada 1 gün eğitim ve eğitim sonrası destek
  2. Program 16 Hafta / 144 Saat / Haftada 2 gün eğitim ve eğitim sonrası destek

Eğitmenler

Cenk Şen – Senarist, Yönetmen

Erkin Cihan Karuserci – Senarist, Yönetmen

Onur Kırşavoğlu – Film Eleştirmeni

Ümit Gabin – Görüntü Yönetmeni

Ezel Akay – Senarist, Yönetmen, Yapımcı